Na co se těšit

Festival Mana nebude jenom o modlitbě. Nebude jenom o hudbě. Nebude jenom o katechezích. Bude především o společenství. O sportovních aktivitách. O společně stráveném času. O hledání Boha ve světě, který nás někdy pohlcuje. O pochybnostech ve víře. O otázkách, na které jen těžko hledáme odpověď. Jak to tedy bude vypadat?

Modlitba a mše svaté.

Ne každý z nás je v životní fázi, ve které se zvládá modlit pětkrát denně sedm dní v týdnu. Ale to nevadí. Naše duchovní pásma budou přizpůsobena všem. Zkusíš si v nich různé typy modliteb a třeba konečně najdeš ten svůj způsob, jak mluvit s Bohem. Během mší zase poznáš různé kostely z Jihlavy a okolí a různé kněze z celé ČR.

Katecheze

Milovat znamená …………… Nevíme, co sis na vynechané místo dosadil ty, zato ti prozradíme, co jsme si tam dosadili my. Během tří festivalových dní si s odborníky z řad naší církve rozebereme lásku k sobě, k bližním a samozřejmě k Bohu a církvi. Jestli chceš vědět, kdo bude tímto odborníkem, sleduj Instagram Jihlavské mládeže!

Workshopy

Každý máme rádi něco trochu jiného. Proto připravujeme workshopy různého zaměření. Některé budou sportovní, jiné divadelní či taneční. Vedle těchto oddechových počítejte i s těmi trochu náročnějšími a vážnějšími. Diskuse o kontroverzních tématech či o financích v církvi. Také o neproblémových tématech – liturgii, modlitbě, církevní hudbě. A nakonec, bude možnost prohlédnout si místní církevní pamětihodnosti z nezvyklých úhlů.

Festivalový bar

A protože všichni víme, že životní názory, radosti i strasti se nejlépe diskutují se skleničkou v ruce, bude každý večer otevřený náš festivalový bar, ve kterém můžeš posedět a s ostatními probrat vše, co ti leží na srdci.

Společenský večer

Ano, víme, že název společenský večer zní jako z dob minulých. Jen ono je fakt těžké pojmenovat večerní program, při kterém budeme grilovat, poslouchat živou kapelu, možná i tancovat (když se odhodláme), distingovaně popíjet a prostě se bavit.