Kdo jsme

Oficiálním pořadatelem je Jihlavské děkanství. Pro ty, co se příliš nezajímají o úřednické rozdělení církve, je to takový církevní okres zcela nepřekvapivě umístěný na Jihlavsku.

Druhým pořadatelem je Jihlavská mládež. Tady už možná tápe i zkušený církevnolog . Jedná se o organizaci sdružující mladé farníky z obou farností jihlavské církve. Více info kdyžtak tady na stránkách.

Možná si říkáš, jací konkrétní lidé za festivalem ale stojí? A jaké je vlastně pozadí celé akce? Tak čti dál!

Jsme středoškoláci a vysokoškoláci sdružení kolem jihlavských farností. Již několik let v Jihlavě organizujeme všemožné aktivity pro děti, mládež i dospělé. Tím nejdůležitějším, co děláme, jsou dětské tábory každé léto. V posledních letech si ale čím dál více uvědomujeme, že se dětem dovedeme postarat o dobrodružný (a snad i obohacující) program, ale že bychom rádi měli něco, co bude zábavné, duchovní a všeobecně obohacující i pro nás – mládež. Proto jsme v předchozích letech zkoušeli různé formáty mládežnických táborů, ale stále jsme nebyli spokojeni.

Ve hře byla možnost zúčastnit se nějaké již fungující akce pro mládež, které se v rámci církve pořádají. Ale žádný český existující koncept nám nepřišel tolik oslovující. To český je důležité. Máme totiž rádi jeden francouzský festival pro mládež, který nás oslovil. Ale ne každý má odvahu a peníze jezdit tak daleko. Proto jsme se rozhodli přenést jeho koncept k nám. Tedy alespoň částečně.

Dali jsme se dohromady se sestrou Noemi, která se stará v jihlavském děkanství o pastorační aktivity. Přizvali kamarády z různých koutů Moravy (to, že není nikdo z Čech je fakt jen náhoda), které známe ze všelijakých akcí. A tak se dal do do kupy celý náš tým.